+420 222 511 658

Kurzy a semináře

    Home / Kurzy a semináře

Kurzy a semináře

Povídání o výživě kojenců a batolat s MUDr. Barborou Fišárkovou Ph.D. , lékařkou a maminkou

ve středu 11.12.2019 v čase 15.30 – 17.00 hod. v prostorách ordinace

Seminář o kojení

Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy kojenců. Mateřské mléko poskytuje miminku vše potřebné, přizpůsobuje se potřebám konkrétního dítěte a obsahuje unikátní ochranné faktory. V rámci tohoto semináře získáte informace jaké výhody představuje kojení pro dítě i matku, jak ideálně s kojením začít a udržet si ho, jaké jsou možné polohy a způsoby kojení, jak překonat problémy při kojení jako jsou bolestivost kojení, bojkot kojení, záněty prsou a další. Řekneme si i co dělat, pokud dítě není kojení schopné (nedonošené děti, děti s rozštěpem apod.). A v neposlední řadě, jak si poradit s nedostatkem mléka.

Kurzy první pomoci u dětí Praha 2

Správně poskytnutá laická první pomoc často rozhoduje o tom, zda má úraz nebo nebo nehoda dobrý konec. A platí to i u dětí. Proto pravidelně ve spolupráci se společností WorkMed pořádáme kurzy první pomoci pro rodiče. Naučíte se v nich a v modelových situacích si vyzkoušíte, jak dítěti rychle a účinně pomoci ještě předtím, než přijede záchranka.

Kurzy vedou zkušení a kvalifikovaní lektoři, kteří mají mnohaleté zkušenosti s urgentní medicínou. Zakládáme si nejen na lidském přístupu, ale především na tom, že si vše prakticky vyzkoušíte. Z kurzu si tak odnesete nejen certifikát, ale i nové dovednosti. Naučíme vás:

  • základní postupy první pomoci
  • jak na neodkladnou resuscitaci dětí i dospělých
  • jak zastavit krvácení
  • jak zprůchodnit dýchací cesty

Kurz trvá přibližně 3 hodiny a probíhá v ordinaci MUDr. Götzové na Praze 2 (Římská 191/16). Cena kurzu je 490 Kč. Proběhlé a budoucí termíny kurzů:

  • 1.4.2016 – vyučovaný v češtině s účastí 15 osob
  • 6.5.2016 – vyučovaný v angličtině s účastí 14 osob
  • 30.11.2016 – vyučovaný v češtině s účastí 9 osob
  • 22.2.2017 – vyučovaný v angličtině s účastí 8 osob